Windows 8.1 update 1

Dozvěděl jsem se, že na internet unikla jedna z prvních verzí Windows 8.1 update 1. Nelenil jsem tedy a podíval se na internetové stránky, kde by se něco takového mohlo nacházet. Našel jsem přesně to, co jsem hledal. Po stažení instalačního souboru jsem radostně zapnul VMware s tím, že si nebudu kazit vlastní počítač a raději pokazím počítač virtuální. Problém nastal ještě před začátkem instalace, vlastně se mi do ní nepovedlo ani dostat. Nevím proč, ale VMware s tímto OS nechtěl kamarádit.

Začal jsem tedy přemýšlet, jak bych to vymyslel jinak. Napadlo mě , že přeci mohu instalační soubor spustit přímo z Windows. Nainstaloval jsem tedy na VMware Windows 8 (ani jsem neaktualizoval, jen aktivoval, nic víc). Poté jsem se pokusil o spuštění instalačního souboru, což zase nešlo. Trocha improvizace nikdy neuškodí, tak jsem se zkusil podívat do adresářů, co se nachází s instalačním souborem (pro jistotu jsem instalační *.iso soubor extrahoval). V adresář *\Windows 8.1 Update 1 Pro (64bit) (2014) English\sources se nachází soubor setup.exe, ten jsem spustil a instalace započala a taky byla zdárně dokončena. Vyhnul jsem se registraci nebo přihlášení k Microsoft účtu lokálním účtem (ano, jde to). Následovala aktivace systému, abych mohl provádět veškeré nastavení systému a poté už jen radost z krásné práce.

win_8.1_beta

Návod krok za krokem:

1) Nainstalujeme Windows 8 (doporučuji shodnost verzí – 64bit na 64bit a 32bit na 32bit)

2) Aktivujeme Windows 8 nelegálním aktivátorem, nedoporučuji zadávat zakoupený klíč, nikdo neví, jaké úpravy mohl udělat předcházející vlastník update 1 (žádné viry tam nejsou, ovšem nějaká úprava možná ukrást zadaný klíč by teoreticky mohla být))

3) Nasdílíme/okopírujeme si do Windows 8 extrahovaný adresář s instalací

4) V adresáři sources spustíme soubor setup.exe (pozor, ne install.exe!)

5) Projdeme instalací systému (doporučuji instalovat upgrade a následný soubor Windows.old odstranit pomocí nástroje vyčištění disku /přímo ve Windows/ Vlastnosti>Vyčištění disku>Vyčistit systémové soubory)

6) Aktivujeme OS pomocí některého z aktivátorů (stejný jako na W8), nedoporučuji zadávat zakoupený klíč, nikdo neví, jaké úpravy mohl udělat předcházející vlastník update 1 (žádné viry tam nejsou, ovšem nějaká úprava možná je)

7) Máme funkční systém s možností všech nastavení

 

Použitý software a soubory:

http://kuc.cz/kgxfi1 – W8.1.1 x64, heslo: mrazik (nenachází se v něm žádné viry, přímo tento jsem instaloval a testoval)

W8.1.1 x86 jsem bohužel netestoval

W8 využitý pro instalaci W8.1.1

Aktivátor byl použit KMSpico 9.1.3 Final

VMware verze 10

 

 

 

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat