Lumia 925

Po 2 letech využívání Nokia Lumia 710 jsem se rozhodl pro upgrade. Lumia 925 nebyla vůbec špatná volba: kvalitní fotoaparát, displej, dobrá konstrukce a hlavně Windows Phone.

Nokia Lumia je pro mnohé značka, která značí ten hnusný Windows Phone. Kdo by přeci chtěl mít Windows na mobilu? Omyl. Jde o velice propracovaný OS, který má s tradičním Windows (7 a níž) společný maximálně název. Kachličky, mnohými opovrhovaný design, je velice praktický, hezký a jednoduchý. Na každém kachlíku vidím ikonku aplikace a případné notifikace. Jde o velice užitečnou vlastnost a navíc pěkně a čistě zpracovanou. To je lehké představení toho „hnusného“ WP. Nyní k telefonu.

Lumia 925 je mírně ořezaná (jak hmotnostně tak funkcemi) Lumia 920. Lumia 925 nemá bezdrátové nabíjení (lze doplnit krytem) a obsahuje pouze poloviční paměť (16GB). Lumia 925 ovšem díky absenci bezdrátového nabíjení ubrala na tloušťce a hmotnosti, čímž je ideální pro mě – lehký, pěkný telefon s velikostí displeje 4,5″. Lumia 925 má také luxusnější design: hliníkové boky, polykarbonátová záda a displej s krycím sklem Gorilla Glass. U zad je jediná chybička: v horní části nedoléhají úplně perfektně, ale žádná katastrofa. Nikde nic nevrže, jen se mírně prohýbá, což ničemu nevadí, pouze mému perfekcionismu :).

U jakéhokoli WP není třeba řešit hardware, WP funguje perfektně jak na lumii 520, tak i na 925. U slabších strojů je pouze omezení u některých náročných her, ale i ty se postupně optimalizují pro běh na slabších telefonech. Jediný hardware, který bych zdůraznil je naprosto perfektní fotoaparát s optikou Carl Zeiss. Fotoaparát disponuje 9MPx snímačem (fullHD video samozřejmostí) a optickým stabilizátorem, který dopomůže při focení nočních snímků z ruky.

Lumii používám již asi měsíc, za tu dobu jsem nenašel žádné vady kromě nedokonalosti u zadního krytu a nedokonalosti na Gorilla Glass (při přetření navlhčeným hadříkem jde vidět flíček, opět nic hrozného). Nikde jsem nenašel problém s nedostatkem výkonu (nepotřebuji miliony jader jako Samsung, se kterým si za rok používání ani nezavolám). Fotoaparát je perfektní, výstup zvuku z reproduktoru je hlasitý a výstup do sluchátek je taktéž kvalitní. U hliníkového rámu bych měl obavu z poškrábání, já jsem to vyřešil koženým pouzdrem. U displeje jsem i po detailním zkoumání nalezl pouze 1 mikroskopický škrábanec, viditelný při absolutně vyleštěném displeji a specifickém nasvícení (při normálních podmínkách neviditelný).

Lumii 925 bych tedy shrnul jednoduše: naprosto perfektní a kvalitní telefon.

Video z unboxingu:

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat