Oprava Logitech G300 – double click

Moje 3 roky stará Logitech G300 mi začala dělat double click. Zpočátku jen levé tlačítko, postupem času se přidalo i pravé a já byl čím dál tím častěji naštvaný. Problém jsem dočasně vyřešil koupí Logitech RX 250 (kancelářská myška jak se patří), ovšem na stole mi pořád ležela G300. Konečně po asi 3 měsících jsem si našel čas na opravu. Na youtube jsem si našel návod na opravu tlačítka a pustil jsem se do rozebírání myši. Návod na moji myš jsem ani nehledal, mám rád vlastní průzkum :) Mám pro vás však poměrně detailně zachycený můj postup při akci.

Na začátku akce máme myš bez viditelných šroubků, musíme tedy odstranit teflony (doporučuji něčím ostrým zajet pod teflon a odlepit ho – např. odlamovacím nožem).

mys 1

Po odstranění se dostaneme k šroubkům, které vyšroubíme. Myš už nic jiného nedrží, stačí ji rozdělit.

mys 2

Tištěný spoj drží na místě 3 šroubky a je k němu připojený kabel. Kabel odpojíme a šroubky vyšroubíme, přičemž 2 z nich drží i černý kryt senzoru.

mys 3

mys 4

Identifikujeme vadný spínač a pustíme se do opravy. Opravu snímače můžete využít na drtivou většinu prodávaných myší. Senzor drží pohromadě díky pacičkám na bocích, stačí je mírně vycvaknout (opět se osvědčil odlamovací nožík).

mys 5

mys 6

Po oddělání krytu spínače dávejte pozor na drobný, většinou bílý, bazmek. Špatně se hledá :)

mys 7

mys 8

Mírným tlakem ve směru šipky vytlačíme část spínače s pérkem.

mys 9 mys 10 mys 11

Tím se nám přepínač uvolnil a můžeme s ním dále pracovat. Cílem je napružit pružnou část, ne ji však zlomit. Postupujte opatrně a s péčí, na tomto vše stojí a padá!

mys 12 mys 13

Máme napruženo a můžeme se pustit do zpětného osazení. Jde o velice jemnou práci vyžadující spoustu trpělivosti. Nejprve umístíme část 1 mezi kontakty a následně zacvakneme část 2 do malinkého zoubku. Pružinka nám však musí zůstat na středové části, nesmí zapadnout dolů. Pokud nemáte drobnější ruce tak doporučuji využít přítelkyni/ženu/dítě.

mys 14

Po osazení musíme pružinku mírným tlakem zacvaknout do miniaturního caplíku na středové části. Správnost nasazení můžeme zkusit stiskem – pokud spínač cvakne (mačkáme do místa, kde bylo tlačítko!), máme osazeno dobře. V případě že ne, musíme celou část vyndat a opakovat osazení (pokud si pružinku zvládneme i narovnat, musíme ji znovu napružit).

mys 15

mys 16

Pokud nám spínač pěkně cvaká máme hotovo a zakrytujeme jej.

mys 17

mys 18

V případě že máte potřebu rozebrat i vrchní část, přikládám návod i na tuto část. Moc dílů se vyměnit nedá (chtěl jsem napružit pružinu která brzdí kolečko, ale tu se mi vyndat nepovedlo) a tak nedoporučuji ztrácet čas tímto úkonem a vrchní část nerozdělávat.

mys 19 mys 20

Po odstranění rozvaděče světla vycvakneme plasty, které drží vrchní část. Po vycvaknutí drží už jen v přední části, kterou stačí taktéž vycvaknout (např. malým šroubovákem tlačítko podebrat)

mys 21 mys 22 mys 23 mys 24 mys 25 mys 26

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat