Dřevěný kryt – Lumia 925

Byly prázdniny, měl jsem čas a tak jsem se rozhodl, že si něco vyrobím. Na internetu jsem našel obrázky iPhone krytů od WoodLove. Zkoušel jsem něco podobného najít i pro Lumii, ale žádný objev. Řekl jsem si tedy, že si něco podobného vyrobím sám.

Na ebay jsem si objednal plastový kryt za pouhých 21 Kč včetně dopravy. Za měsíc mi vytoužený kryt přišel a já se pustil do výroby. Nejprve jsem přemýšlel nad variantou opracování kmene nějakého měkkého dřeva (např. vrba). Tuto variantu jsem zavrhl, jelikož by to stálo mnoho času a úsilí a výsledek by byl i tak nejistý. Našel jsem tedy dřevěnou bednu na ovoce a dal se do díla. Změřil jsem si rozměry krytu (bez záhybů, není v mých možnostech ohýbat či frézovat do dřeva), ty jsem poté překreslil na dřevo a začal jsem ruční pilkou vyřezávat.

dreveny_kryt6Po vyřezání hrubého tvaru krytu (na obrázku výše je původní kus dřeva) jsem jej lehce zbrousil a obkreslil si otvory na fotoaparát, blesk a reproduktory. U obkreslování je potřeba dát pozor na zarovnání krytu, při chybném obkreslení totiž narazíme na problém při finalizaci produktu. Já problémům předešel opravdu pečlivou kontrolou a zarovnáním krytu, takže jsem se s těmito problémy nesetkal.

Po obkreslení jsem se dal do vyřezávání otvorů. Nejprve jsem předvrtal hrubé otvory, kde jsem bohužel nedával takový pozor a podařilo se mi kousek dřeva vylomit. Žádný nepřekonatelný problém, jen vada na kráse. Po předvrtání následovala asi nejdelší část výroby – zbroušení všech záhybů, otvorů a zkosených ploch (u Lumie 925 jsem musel počítat s vystouplým fotoaparátem).dreveny_kryt3dreveny_kryt4

 
Po vybroušení a důkladném ošmirglování dřeva jsem se vrhl na lakování. Použil jsem bezbarvý lak na dřevo. Celkově jsem lakoval 2x pro dosažení krásného lesku a taky tvrdosti, abych si dřevo případně moc neoťukal nebo neodřel.

dreveny_kryt7dreveny_kryt5Po vysušení jsem dřevo nalepil lepidlem na nesavé materiály (kryt z ebay je plastový, tedy nesavý) a nechal týden vytvrdnout. Nechtěl jsem totiž riskovat odloupnutí kusu krytu jen proto, že bych jej nenechal uschnout.

Musím uznat, že jsem se svou prací spokojen. Je sice škoda, že Lumia 925 nemá pravoúhle rohy – mohl jsem dřevo nechat až do kraje. Ovšem pokud je kryt zahnutý, je to vcelku jediná možnost, jak to v mých možnostech udělat.

Fotky finálního produktu si můžete prohlédnout níže.

dreveny_kryt2dreveny_kryt1

dreveny_kryt10dreveny_kryt9dreveny_kryt8Fotky pořízené Nokia Lumia 925 (až na 2, na kterých je sama focena Lumii 710).

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat